BMT KİM SERFIX FLEX

ÇİMENTO ESASLI, KAYMA ÖZELLİĞİ AZALTILMIŞ, ÇALIŞMA SÜRESİ UZATILMIŞ, YÜKSEK PERFORMANSLI, ESNEK SERAMİK VE FAYANS YAPIŞTIRMA HARCI

"YÜKSEK PERFORMANS, ÜSTÜN YAPIŞMA VE ESNEKLİK"

İç ve dış duvar ve zeminlerde
Yoğun trafiğe maruz zeminlerde
yüzme havuzlarında
Alttan ısıtmalı sistemlerde uygulama

TANIM
Çimento esaslı kayma özelliği azaltılmış, çalışma süresi uzatılmış, yüksek performanslı, esnek seramik ve fayans yapıştırma harcı.

KULLANIM ALANLARI
BMT KİM SERFIX FLEX binaların iç ve dış mekanlarında, duvara ve zemine, seramik, granit seramik, mermer, granit ve benzeri kaplama malzemelerinin yapıştırılmasında kullanılır. Yoğun trafiğe maruz zeminlerde, yerden ısıtmalı döşemelerde, yüzme havuzlarında kullanılabilir.

YÜZEY HAZIRLIĞI
Uygulama yüzeyi sağlam ve kürünü almış, düzgün, kuru ve yapışmayı engelleyecek toz, kir, yağ vb. kalıntılarından arındırılmış olmalıdır. Çok emici yüzeyler ıslatılmalı, nemli kalması sağlanmalı veya BMT KİM ASTARIX ile astarlanmalıdır. Yüzeyde derin bozukluklar ve delikler varsa, BMT KİM SERFIX FLEX uygulanmadan önce BMT KİM TAMİRIX İNCE/KALIN tamir harçları ile düzeltilmelidir.

UYGULAMA
1. 25 kg.'lık bir torba BMT KİM SERFIX FLEX, 6.5-7 litre temiz su üzerine ilave edilir. Tercihen düşük devirli bir el mikseri veya mala ile homojen kıvam elde edilinceye kadar yaklaşık 3-5 dakika karıştırılır. Karıştırılan BMT KİM SERFIX FLEX, olgunlaşması için 10 dakika kadar dinlendirildikten sonra, uygulama öncesinde 1-2 dakika daha karıştırılmalıdır.
2. İyi bir yapışma sağlanması için, BMT KİM SERFIX EXTRA malanın düz kenarı ile zemine bastırılarak sürülüp, ince bir kontakt tabakası oluşturulduktan sonra, karo ebadına göre seçilmiş dişli bir mala ile taraklanır.
2. Karo, taraklanmış yüzey üzerine en geç 30 dakika içerisinde yerleştirilir.
4. Hafifçe bastırılıp lastik uçlu bir çekiç yardımı ile kuvvet uygulanarak karonun yüzeye yapışması sağlanır.

Yüksek sıcaklık, düşük nem ve rüzgarlı ortamlarda bu süre kısalabilir. Süresi dolan harç yüzeyden kazınmalı ve herhangi bir şekilde kullanılmamalıdır.

45x 45 cm. den büyük boyutlardaki seramik uygulamalarında çift taraflı yapıştırma yapılmalıdır.

Hazırlanan harç 2.5-3 saat içinde tüketilmelidir.

Harcın tam kuruma süresi 2-3 gündür.

Derz dolgu işlemine duvarda 8 saat, zeminde 24 saat sonra geçilebilir.

UYARI VE ÖNERİLER
• +5°C altındaki ve +35°C üzerindeki sıcaklıklarda uygulama yapılmaz. Çok sıcak havalarda, kuvvetli rüzgar ve güneş altında uygulama yapmaktan kaçınınız.
• 24 saat içinde donma riski olan durumlarda uygulama yapmayınız
• Yabancı malzeme ilavesi kesinlikle yapılmamalıdır
• Harç hazırlamada önerilen oran ve sürelere mutlaka uyulmalıdır. Kullanılmış olan, sertleşmeye başlamış malzeme yeni karışımlara katılmamalıdır. Uygulama sonrasında bütün aletler kurumadan su ile yıkanmalıdır.
• Çimento esaslı olup tahriş edicidir, kullanım sırasında eldiven kullanınız. Tozunu solumamaya, cilt ve göze temastan kaçınmaya dikkat ediniz.

TÜKETİM
Yaklaşık 4-5 kg/m2

DEPOLAMA
Kuru ve serin koşullarda ambalajı açılmadan depolama ile raf ömrü üretim tarihinden itibaren 1 yıldır.

STANDARTLAR
TS EN 12004:2007+A1 NİSAN 2013’e uygundur.

AMBALAJ
25 kg Kraft torba
Palet Ölçüsü: 100x100 cm

BMT KİM SERFIX FLEX

SERFIX-FLEX.jpg
bmt-kim-katalog-055.png
bmt-kim-katalog-054.png
bmt-kim-katalog-052.png
bmt-kim-katalog-053.png
bmt-kim-katalog-051.png
bmt-kim-katalog-062.png
bmt-kim-katalog-061.png
bmt-kim-katalog-059.png
bmt-kim-katalog-060.png
bmt-kim-katalog-058.png