BMT KİM DERZFIX

ÇİMENTO ESASLI POLİMER KATKILI DERZ DOLGU MALZEMESİ

"DERZ DOLGUDA DAYANIKLI TERCİH"

İç ve dış mekanlarda
1-6 mm aralığındaki derzlerde güvenle uygulanan
İnce derz dolgu harcı

TANIM
Çimento esaslı, polimer katkılı derz dolgu malzemesi.

KULLANIM ALANLARI
İç ve dış mekanlarda, yatay ve düşey zeminlere döşenen seramik, fayans ve benzeri kaplama malzemelerinin 6mm. genişliğe kadar olan derz dolgu uygulamalarında kullanılır.

YÜZEY HAZIRLIĞI
Uygulama öncesinde yapıştırıcı kürünü almış olmalı, derz aralarında bulunabilecek toz, talaş, harç artıkları vb. ince bir çubuk kullanılarak kazınıp, fırça ile temizlenmelidir. Yüksek emiciliğe sahip seramiklerde, sıcak ve rüzgarlı ortamlarda ve özellikle duvar uygulamalarında derz araları iyice nemlendirilmelidir.

UYGULAMA
1. 20 kg.'lık bir torba BMT KİM DERZFIX, 6-7 litre temiz su üzerine ilave edilir. Tercihen düşük devirli bir el mikseri veya mala ile homojen kıvam elde edilinceye kadar yaklaşık 3-5 dakika karıştırılır. Su oranının öngörülenden fazla ya da az olması çatlama ve tozumalara sebep olabilir.
2. Karıştırılan BMT KİM DERZFİX, olgunlaşması için 10 dakika kadar dinlendirildikten sonra, uygulama öncesinde 1-2 dakika daha karıştırılmalıdır.
3. BMT KİM DERZFIX yüzeye yayılarak lastik mala ile derz aralıklarına önce derzlere paralel, ardından çapraz hareketlerle doldurulmalı ve fazlalıklar sıyrılarak yüzeyden alınmalıdır.
4. Derz boşluğuna doldurulan BMT KİM DERZFIX kurumaya başladığında, ortam sıcaklığına göre 20-30 dakika kadar sonra nemli bir sünger yardımı ile dairesel hareketlerle yüzey iyice temizlenmelidir.
*Emiciliği yüksek kaplama malzemelerinin derz aralarında, direkt güneş altında ve rüzgarlı ortamlarda yapılan uygulamalarda bu süre kısalabilir.
5. Derz dolgusu derzlerden boşalmayacak kadar kuruyunca, yüzeyde kalan kalıntılar kuru bir bez ile temizlenmelidir.

Zemin uygulamadan 24 saat sonra kullanıma açılabilir.
Hazırlanan harç 1 saat içerisinde tüketilmelidir.

UYARI VE ÖNERİLER
• +5°C altındaki ve +35°C üzerindeki sıcaklıklarda uygulama yapılmaz. Çok sıcak havalarda, kuvvetli rüzgar ve güneş altında uygulama yapmaktan kaçınınız.
• Derz dolgusu yer ve duvar uygulamalarında aynı kıvamda hazırlanmalı. • Silim yapılırken sünger iyice sıkılmış, hafif nemli olmalı, kesinlikle ıslak silim yapılmamalı. • İyi bir performans elde etmek için yüzey ertesi günü su ile nemlendirilmelidir. • 24 saat içinde donma riski olan durumlarda uygulama yapmayınız
• Yabancı malzeme ilavesi kesinlikle yapılmamalıdır
• Harç hazırlamada önerilen oran ve sürelere mutlaka uyulmalıdır. Kullanılmış olan, sertleşmeye başlamış malzeme yeni karışımlara katılmamalıdır. Uygulama sonrasında bütün aletler kurumadan su ile yıkanmalıdır.
• Çimento esaslı olup tahriş edicidir, kullanım sırasında eldiven kullanınız. Tozunu solumamaya, cilt ve göze temastan kaçınmaya dikkat ediniz.

DEPOLAMA
Kuru ve serin koşullarda ambalajı açılmadan depolama ile raf ömrü üretim tarihinden itibaren 1 yıldır.

STANDARTLAR
TS EN 13888’e uygundur.

AMBALAJ
20 kg Kraft torba - palette 64 adet, 1280 kg
Palet Ölçüsü: 100x100 cm
Renk: Beyaz, Gri

BMT KİM DERZFIX

DERZFIX.jpg
bmt-kim-katalog-069.png
bmt-kim-katalog-067.png
bmt-kim-katalog-068.png
bmt-kim-katalog-066.png
bmt-kim-katalog-065.png