BMT KİM MİNERALIX ÇİZGİ DESENLİ

ÇİMENTO ESASLI, POLİMER KATKILI SON KAT MİNERAL DIŞ CEPHE KAPLAMASI

"DEKORATİF DOKUNUŞ"

Dekoratif çizgi desenli görünüm
Yüksek su buharı geçirgenliği ile yüzeylere nefes aldırır
Su iticilik özelliği
Yanmazlık
Kolay uygulanır, dış cephe boyaları ile boyanabilir

TANIM
Çimento esaslı, polimer katkılı, son kat mineral dış cephe kaplaması.

KULLANIM ALANLARI
Binaların iç ve dış cephe yüzeylerinde ve dış cephe ısı yalıtım sistemleri üzerinde son kat kaplama malzemesi olarak kullanılır.

YÜZEY HAZIRLIĞI
Yüzey kuru, sağlam, düzgün ve temiz olup yapışmayı önleyecek toz, kir, yağ vb. kalıntılarından arındırılmış olmalıdır. Uygulama öncesi zemin BMT KİM ASTARIX ile astarlanmalıdır.

UYGULAMA
1. 25 kg’lık bir torba BMT KİM MİNERALIX ÇİZGİ DESENLİ 5.7-6.3 litre temiz su üzerine ilave edilir. Tercihen düşük devirli bir el mikseri veya mala ile homojen kıvam elde edilinceye kadar yaklaşık 3-5 dakika karıştırılır. Karıştırılan harç olgunlaşması için 5-10 dakika dinlendirilip kullanım esnasında tekrar karıştırılır.
2. BMT KİM MİNERALIX ÇİZGİ DESENLİ çelik mala ile eşit kalınlıkta yüzeye yayılmalı. Uygulama kalınlığı en iri taneye göre ayarlanmalı. 10-15 dakika içerisinde BMT KİM MİNERALIX ÇİZGİ DESENLİ henüz ıslak iken plastik mala ile yatay ya da dikey hareketle desen verilmelidir.

Hazırlanan harç 2.5-3 saat içinde tüketilmelidir.
Uygulama kalınlığı yaklaşık 2.5-3 mm’dir. Yüzeyin tam kuruma süresi 2-3 gündür.

UYARI VE ÖNERİLER
• +5°C altındaki ve +35°C üzerindeki sıcaklıklarda uygulama yapılmaz. Çok sıcak havalarda, kuvvetli rüzgar ve güneş altında uygulama yapmaktan kaçınınız.
• 24 saat içinde donma riski olan durumlarda uygulama yapmayınız
• Harç hazırlamada önerilen oran ve sürelere mutlaka uyulmalıdır. Kullanılmış olan, sertleşmeye başlamış malzeme yeni karışımlara katılmamalıdır. Uygulama sonrasında bütün aletler kurumadan su ile yıkanmalıdır.
• Yatay zeminde ve düşük eğimli yüzeylerde kullanılmamalıdır. Doğrudan tuğla, gaz beton ve zayıf sıva üzerine uygulanmamalıdır.
• Çimento esaslı olup tahriş edicidir, kullanım sırasında eldiven kullanınız. Tozunu solumamaya, cilt ve göze temastan kaçınmaya dikkat ediniz.

TÜKETİM
Yaklaşık 2.5-3 kg/m2

DEPOLAMA
Kuru ve serin koşullarda ambalajı açılmadan depolama ile raf ömrü üretim tarihinden itibaren 1 yıldır.

STANDARTLAR
TS 7847’e uygundur.

AMBALAJ
25 kg Kraft torba

BMT KİM MİNERALIX ÇİZGİ DESENLİ

MINERALIX-CIZGI.jpg
bmt-kim-katalog-104.png
bmt-kim-katalog-105.png
bmt-kim-katalog-102.png
bmt-kim-katalog-103.png
bmt-kim-katalog-101.png